Polonia a deschis, temporar, granița cu Belarus, cu ocazia încheierii manevrelor militare dintre Moscova și Minsk
Polonia a deschis, temporar, granița cu Belarus, cu ocazia încheierii manevrelor militare dintre Moscova și Minsk. Oficialii de la Varșovia au permis deschiderea granițelor doar pentru 24 de ore.
Astfel, la unele puncte ale frontierei dintre Polonia și Belarus s-au format cozi uriașe de camioane, de 10-12 kilometri, cu un timp de așteptare de aproximativ 10 ore.
În total au fost deschise cinci puncte de trecere a frontierei dintre Polonia și Belarus.

