Plan roșu de intervenție după ce 12 angajați ai unei fabrici de mobilă din Câmpia Turzii s-au intoxicat cu o substanță

25 March 2024, 14:20

Mai mulți angajați ai unei fabrici care produce mobila în Câmpia Turzii s-au intoxicat cu o substanță de curățare.

A fost activat planul roșu de intervenție. Echipele ISU care au ajuns la fabrică au găsit 12 angajați care acuzau stări de rău, însă erau conștienți și au cooperat cu medicii.

Nu a fost necesară transportarea lor la spital. Spațiul din fabrica unde lucrau aceștia a fost aerisit și ventilat și nu mai există pericol, a anunțat Inspectoratul pentru situație de urgență Cluj.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite