Peste 60 de doctori de la Spitalul Floreasca, audiați de Colegiul Medicilor în cazul Laviniei, pacienta infectată în Secția de arși

Scandalul de la Secția de arși a Spitalului Floreasca ia amploare după acuzațiile aduse și de Colegiul Medicilor din București, care reproșează conducerii unității lentoarea în trimiterea informațiilor despre tratarea Laviniei, pacienta infectată cu o ciupercă extrem de periculoasă.