Ovidiu Ioanițoaia: Am vorbit cu Mircea Lucescu, mi-a declarat că se simte bine, dar că nu va face deplasarea în Slovacia
Jurnalistul Ovidiu Ioanițoaia a spus că a vorbit cu Mircea Lucescu la telefon, după ce acesta a fost internat la Spitalul Universitar din Capitală, în urma unei crize de tulburare de ritm cardiac.
Ovidiu Ioanițoaia a spus că Mircea Lucescu este internat în Clinica de Cardiologie condusă de prof. univ, dr. Dragoș Vinereanu, de la Spitalul Universitar de Urgență București.
Ovidiu Ioanițoaia: Am vorbit cu el la telefon, își revenise complet. Mi-a declarat că se simte bine, că a depășit momentul critic, dar că va trebui să mai rămână în spital pentru unele investigații, și că în asemenea condiții nu va face deplasarea cu echipa națională la Bratislava. Va mai rămâne internat o perioadă. Dar este într-o stare stabilă, lucid, vorbea coerent, pericolul părea să fie depășit.

