Oana Gheorghiu a depus jurământul, la Cotroceni. Ea a fost numită în funcția de vicepremier

 Oana Gheorghiu, noul viceprim-ministru în Guvernul Bolojan, a depus joi jurământul de învestitură în faţa preşedintelui Nicuşor Dan, într-o ceremonie organizată la Palatul Cotroceni.