O femeie de 38 de ani a murit în Grecia, după ce o bombă i-a explodat în mâini
O femeie de 38 de ani a murit în Grecia, după ce o bombă i-a explodat în mâini.
Potrivit poliţiei, aceasta transporta un dispozitiv exploziv pe care intenționa să-l plaseze la un bancomat.
Deflagrația a avut loc într-un cartier rezidențial din centrul orașului Salonic, în fața unei clădiri de apartamente care găzduiește o bancă la parter.
Înregistrările video arată o gaură în peretele clădirii şi resturi împrăștiate pe trotuar.
Femeia care şi-a pierdut viaţa avea antecedente penale.

