O femeie a decedat după ce a fost lovită de metrou în stația Crângași
Pompierii au intervenit sâmbătă după-amiaza pentru extragerea unei persoane ce se afla sub o garnitură de metrou la stația Crângași. Femeia a fost lovită în plin de trenul care intra în stație, iar în urma incidentului a decedat.
Potrivit primelor informaţii, o femeie ar fi coborât pe șinele de metrou, cel mai probabil cu intenția de a-și pune capăt zilelor, iar aceasta a fost lovită în plin de trenul care intra în stație.
A fost oprită temporar alimentarea cu energie electrică pentru accesul salvatorilor.
Victima a fost extrasă de sub garnitura de metrou. Aceasta prezenta leziuni incompatibile cu viața.
Echipele de intervenție au actionat cu 1 autospecială de stingere, 1 descarcerare, 1 SMURD, Detașamentul Special de Salvatori.

