O farmacistă a ajuns în stare gravă la spital după ce a fost înjunghiată de fostul iubit. Individul a fost reținut

1 October 2025, 13:06 (actualizat 1 October 2025, 13:08)

Un caz grav de violenţă împotriva unei femei a avut loc, de această dată în Buzău. Victima, înjunghiată de fostul iubit, a supravieţuit, dar este internată în stare gravă la spitalul județean. Atacul a avut loc chiar în fața farmaciei unde femeia lucra. Agresorul a fost prins de polițiști și urmează să fie audiat de procurori.

Femeia a venit ca în fiecare dimineață la serviciu, la farmacia unde lucra de mai multă vreme. A fost scoasă afară de un cunoscut al său, un bărbat de 44 de ani din Buzău, cu care se pare că avea o relație de mai multă vreme.  În mașina acestuia, parcată lângă farmacie, bărbatul a ridicat tonul și a apelat la forța fizică. Mai exact, ar fi înjunghiat-o pe femeie. 

Grav rănită, femeia a fost preluată de ambulanță și dusă la unitatea de primiri urgențe din Buzău, unde a fost supusă unei intervenții chirurgicale. 

Pe de altă parte, bărbatul a fost prins de polițiști și este acum în custodia acestora și este cercetat sub aspectul comiterii infracțiunii de tentativă la omor.

Numărul Telverde 0800 500 333 este destinat victimelor violenţei domestice.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite