O camionetă a ars în totalitate, pe un bulevard din Capitală. Șoferul și pasagerul s-au salvat
O camionetă de transport mărfuri a luat foc, în noaptea de vineri spre sâmbătă, pe unul dintre cele mai aglomerate bulevarde din Capitală.
Când se apropia de un semafor, șoferul a observat flăcările care ieșeau de la motor.
A oprit repede maşina şi a ieşit împreună cu pasagerul.
În câteva secunde, întreaga maşină a fost cuprinsă de flăcări.
Pompierii au reușit să stingă rapid incendiul, însă din vehicul a mai rămas doar scheletul din tablă.
Șoferul și pasagerul au primit îngrijiri medicale la fața locului. Nu a fost nevoie să fie duşi la spital.
Până când epava mașinii a fost tractată, traficul pe bulevardul Ștefan Cel Mare a fost blocat.

