O camionetă a ars în totalitate, pe un bulevard din Capitală. Șoferul și pasagerul s-au salvat

25 May 2024, 08:59

O camionetă de transport mărfuri a luat foc, în noaptea de vineri spre sâmbătă, pe unul dintre cele mai aglomerate bulevarde din Capitală.

Când se apropia de un semafor, șoferul a observat flăcările care ieșeau de la motor.

A oprit repede maşina şi a ieşit împreună cu pasagerul.

În câteva secunde, întreaga maşină a fost cuprinsă de flăcări.

Pompierii au reușit să stingă rapid incendiul, însă din vehicul a mai rămas doar scheletul din tablă.

Șoferul și pasagerul au primit îngrijiri medicale la fața locului. Nu a fost nevoie să fie duşi la spital.

Până când epava mașinii a fost tractată, traficul pe bulevardul Ștefan Cel Mare a fost blocat.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite