Nostalgia 2026 a debutat în forță: călătorie în anii ’90 și 2000, cu muzică, costume și decoruri ca într-un adevărat univers al amintirilor
S-a dat startul primăverii în ritmurile anilor ’90 și 2000. O ediție specială a festivalului Nostalgia a început aseară în Capitală. Flori, fete sau băieți este tema din această primăvară a festivalului.
Evenimentul aduce un decor inspirat din trecut, zone tematice și activări creative, pe fundalul unor hituri care au marcat ultimele decenii.
O mare de oameni care au dansat, au cântat și și-au adus aminte de hiturile pe care le știm cu toții pe de rost, cam aceasta a fost atmosfera la festivalul Nostalgia.
Organizatorii au transformat pavilionul central de la Romexpo într-un adevărat univers al amintirilor, prin photo-cornere colorate, unde oamenii și-au făcut poze ca pe vremuri, decoruri care te poartă prin adolescență și chiar zone cu jocuri video retro și arcade pentru cei care vor să retrăiască începuturile epocii digitale.
Hiturile care au făcut istorie au răsunat în sala Romexpo până dimineață.

