Noapte incendiară la Neversea Kapital. 50 de mii de tineri s-au distrat, până în zori, pe muzica DJ-ilor preferaţi
A fost o noapte fierbinte şi la propriu şi la figurat pe Arena Naţională din Capitală, unde are loc festivalul Neversea Kapital. Aproximativ 50 de mii de tineri s-au distrat, până în zori, pe muzica DJ-ilor preferaţi, pe ritmuri tehno şi rapp.
Atmosfera a explodat când pe scena principală a urcat unul dintre cei mai cunoscuţi şi aşteptaţi Dj din lume, KSHMR.
Timp de trei nopți, Arena Națională este punctul zero al distracției din România.
Chiar dacă Neversea s-a mutat de pe litoral în Capitală, fanii festivalului nu sunt supărați.
Organizatorii îi sfătuiesc pe participanți să ajungă devreme și mai ales să folosească transportul în comun care circulă întreaga noapte între Arenă Națională și cartierele bucureștene.
Sunt măsuri draconice de securitate pentru ca nimeni să nu poate intra cu substanțe interzise sau cu obiecte periculoase.
La primă ediție a Neversea Kapital peste 100 de artiști vor mixa la București. Festivalul se desfășoară pe o suprafață de peste 130.000 de metri pătrați și are trei scene: cea principală, una pentru muzica tehno și una pe care urcă numai rapperi români. Anul acesta nu se va mai organiza Neversea la mare, însă organizatorii au promisiuni că în 2026 autoritățile constănțene le vor pune la dispoziţie o plajă.

