Nicușor Dan: Condamn agresiunea asupra unui tânăr venit la muncă în București, care a fost lovit și umilit doar pentru că nu s-a născut aici. Oricine trăiește și muncește aici merită protecție și tratament egal

Președintele Nicușor Dan condamnă cu fermitate agresiunea asupra tânărului livrator din Bangladesh, care a fost lovit și umilit, și îl felicită pe polițistul aflat în timpul său liber, care l-a imobilizat.