Nicușor Dan: Avem voință, dar lipsește partea de guvernanță în stat. Încurajez mediul privat să vină cu proiecte deja scrise

Digitalizarea reprezintă un instrument pentru stat într-o competiţie care devine tot mai dură, prin care se oferă “timp” oamenilor şi economiei, a declarat, marţi, preşedintele Nicuşor Dan, susţinând că “lipseşte partea de guvernanţă din statul român”.