Neamţ: Un pacient internat în secţia de chirurgie a SJU a murit după ce s-ar fi aruncat de la etaj

11 noiembrie 2024, 10:13

Un pacient internat în secţia de chirurgie a Spitalului Judeţean de Urgenţă (SJU) Piatra-Neamţ a murit după, în noaptea de duminică spre luni, s-ar fi aruncat de la etajul al doilea al unităţii sanitare, a informat Inspectoratul de Poliţie (IPJ) Neamţ.

„La data de 11 noiembrie a.c., ora 02.00, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Piatra-Neamţ au fost sesizaţi cu privire la faptul că un bărbat în vârstă de 56 ani, din Piatra-Neamţ, ar fi căzut de la etajul doi al unei unităţi medicale din municipiul Piatra-Neamţ, unde acesta era internat. Corpul bărbatului a fost preluat de Serviciul de Medicină Legală Neamţ, în vederea efectuării necropsiei”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Neamţ, inspectorul Ramona Ciofu, potrivit Agerpres.

Prima ipoteză luată în calcul de anchetatori este sinuciderea.

Poliţiştii efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de ucidere din culpă. 

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite