Munții Tatra, destinație pentru români în sezonul de iarnă

20 November 2025, 09:21 (actualizat 26 November 2025, 09:22)

Slovacia a lansat, în Bucureşti, noul sezon de iarnă 2025-2026.

Munţii Tatra îi aşteaptă astfel pe români să cucerească şi înălţimile înzăpezite, dar să descopere şi istoria, şi tradiţiile acestor locuri. Şi asta în condiţiile în care anul 2025 a reprezentat o surpriză pentru slovaci.

Mai mult de 10.000 de români, număr triplu faţă de 2024, şi-au petrecut vacanţele în această ţară, ca efect al intrării României în Spaţiul Schengen de la 1 ianuarie 2025.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite