Moment emoţionant la Spitalul Universitar din Capitală. Mirabela Grădinaru a vorbit în lacrimi despre copiii născuţi prematur

14 noiembrie 2025, 19:05 (actualizat 14 noiembrie 2025, 19:09)

Moment emoţionant la Spitalul Universitar din Capitală. Mirabela Grădinaru a vorbit în lacrimi despre copiii săi născuţi prematur. Partenera preşedintelui României a participat la un eveniment care marchează Ziua mondială a Prematurităţii.

Mirabela Grădinaru: Sunt aici ca mamă, mamă a doi copii născuți prematur, și emoțiile, da, încă sunt chiar și după atâția ani. Pentru că nu m-a pregătit nimeni pentru o naștere mai devreme, nu m-a pregătit nimeni să lupt cu frica zilei că poate mâine nu o să-mi mai pot țin în brațe copilul. Pentru că nicio mamă care naște prematur nu este pregătită. Dar acum, privind în urmă, după atâția ani, eu sunt recunoscătoare pentru cele două nașteri premature, sunt recunoscătoare pentru toți oamenii pe care i-am întâlnit în această călătorie și mi s-a demonstrat încă o dată că Dumnezeu lucrează prin oameni și pentru noi, Dumnezeu a lucrat prin medicii care au vegheat copiii zi și noapte, prin doamnele asistente care au fost atente la fiecare detaliu, prin kinetoterapeuții care au pus suflet pentru fiecare exercițiu, fiecare mișcare pe care le-au făcut cu cei doi copii, şi nu în ultimul rând, vouă, mamelor de copii prematuri, pentru că mie cel puțin mi ați fost un mare sprijin.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite