Mircea Abrudean anunţă că va candida la un post de vicepreşedinte PNL
Preşedintele PNL, Mircea Abrudean, a anunţat, sâmbătă, că va candida la o funcţie de vicepreşedinte a PNL la Congresul extraordinar al formaţiunii.
“Sunt onorat să fac parte din echipa propusă de Ilie Bolojan pentru conducerea Partidului Naţional Liberal şi să contribui, din poziţia de vicepreşedinte, la un proiect de modernizare şi consolidare a partidului. Moţiunea “Modernizare cu Rădăcini” propune o direcţie bazată pe seriozitate, competenţă şi respect pentru valorile liberale care au construit de-a lungul timpului identitatea PNL”, a scris el pe Facbook.
Potrivit lui Abrudean, “experienţa, rezultatele şi modul de lucru ale lui Ilie Bolojan reprezintă garanţia că Partidul Naţional Liberal poate deveni mai puternic şi mai conectat la aşteptările românilor”.
“După 24 de ani ca membru al partidului, într-una dintre cele mai puternice filiale, PNL Cluj, acest pas înseamnă pentru mine în primul rând responsabilitate şi consecvenţă în tot ceea ce am făcut în aceşti ani. Le mulţumesc colegilor pentru încredere. Ne vedem mâine la Congresul Extraordinar al PNL”, a transmis liberalul.

