Ministrul Mediului Mircea Fechet a convocat o ședință cu cei din conducerea Romsilva, după ce a dezvăluit că unii angajaţi ai companiei de stat primesc la ieşirea la pensie prime și de 100.000 de euro. Ministrul a analizat performanțele economice ale Romsilva și a anunțat o reorganizare a instituției, desființarea unor posturi de conducere, precum și oprirea tuturor cheltuielilor nejustificate.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed