Maia Sandu: Noi am luptat corect și am câștigat corect într-o luptă nedreaptă. Mai avem o bătălie de dat

Preşedinta în exerciţiu a Republicii Moldova, Maia Sandu, care, în urma scrutinului de duminică, a acces în turul al doilea al alegerilor prezidenţiale, a transmis, luni, mulțumiri electoratului care a ieșit la vot și făcut referiri la necesitatea combaterii corupției.