Locuitorii din Bacău au rămas fără apă potabilă în urma unei avarii majore
Nu este prima oară când Bacăul rămâne fără apă în urma unor defecțiuni.
Ultima avarie majoră s-a produs la mijlocul lui iulie 2018, care a fost remediată abia după o săptămână.

