Justiția a făcut dreptate la Hidrocentrala Răstolița, anunță deputatul liberal Ciprian Dobre
Deputatul PNL Ciprian Dobre anunță pe pagina sa de socializare că ”Justiția a făcut dreptate la Hidrocentrala Răstolița”, deoarece lucrările vor fi reluate, în ciuda opoziției unor ONG-uri.
”Curtea de Apel Cluj a admis recursul Hidroelectrica în procesul intentat de ONG-urile de mediu, astfel că lucrările pot fi reluate.
Prin urmare, continuă proiectul deblocat de miniștrii liberali Mircea Fechet și Sebastian Burduja, pe care l-am susținut încă din prima zi a celui de-al doilea mandat de #prefect al județului Mureș.
Mii de ore de muncă ale specialiștilor, discuțiile purtate cu cele două ministere plus Hidroelectrica, dar și dezbaterile publice la care am luat parte in localitățile de pe Valea Mureșului au din nou toate șansele să se concretizeze într-un proiect al cărui obiectiv este clar: România să aibă un grad mai mare de independență energetică”, scrie Ciprian Dobre, liderul filialei Mureș a PNL.

