Justin Timberlake suferă de boala Lyme. Artistul recunoaște: ”Am vrut să opresc turneul. Prestațiile mele au fost slabe”
Cântărețul american Justin Timberlake, care a concertat recent și în România, a dezvăluit că suferă de boala Lyme. Într-o postare pe o rețea socială, artistul de 44 de ani a spus că din cauza acestei boli, prestațiile sale pe scenă au fost slabe.
El a menționat că avea de gând să pună capăt turneului european, în momentul în care a fost diagnosticat, însă până la urmă a decis să continue spectacolele. Boala Lyme este transmisă de căpușe și provoacă dureri de cap, febră, iritații ale pielii, dă stări de oboseală, iar dacă nu este tratată se poate extinde la inimă, articulații și sistemul nervos.
Anunțul vine în momentul în care muzicianul, în vârstă de 44 de ani, își încheie turneul mondial Forget Tomorrow și în timpul căruia a fost criticat pentru performanțele slabe de la final.
Justin Timberlake a fost criticat pentru prestația sa de la festivalul Electric Castle din România.
Timberlake a ajuns cu 30 de minute întârziere la concert, iar fanii l-au criticat că și-a ținut gluga hanoracului pe cap pe toată durata spectacolului, cântând doar fragmente din melodii. În ziua concertului ploua torențial. Unii dintre fanii săi au părăsit concertul din România.

