Încă două decese provocate de gripă
Gripa face noi victime. Încă două persoane infectate cu virusul gripal au murit, după primul caz semnalat la jumătatea lunii trecute.
Cele trei persoane care şi-au pierdut viaţa din această cauză aveau peste 65 de ani.
Institutul Naţional de Sănătate Publică anunţă că săptămâna trecută au fost peste 70.000 de cazuri de infecţii respiratorii, mai multe decât în aceeaşi perioadă din sezonul precedent.
Cazuri de gripă au fost raportate în toate judeţele ţării, dar cele mai multe în Bucureşti şi în judeţele Cluj, Buzău, Constanţa, Prahova şI Bihor.

