Guvernul şi-a asumat pentru a doua oară răspunderea pe legea pensiilor magistraţilor

Guvernul şi-a asumat, marți, în plentul Parlamentului, răspunderea pe legea pensiilor magistraţilor, imediat după şedinţa solemnă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului, dedicată Zilei Naţionale a României. Anterior, Guvernul a aprobat, într-o ședință extraordinară, forma finală a proiectului de lege privind pensiile magistraților, fără amendamente.