Filtre ale Poliției, în Capitală. Au fost vizaţi motocicliştii şi şoferii care circulau agresiv
Controale de amploare, azi noapte, în traficul din Bucureşti. Poliţiştii, împreună cu inspectorii de la RAR, au organizat mai multe filtre în centrul Capitalei. Au fost vizaţi motocicliştii şi şoferii care circulau agresiv, dar şi cei care aveau probleme tehnice.
Inspectorii RAR au descoperit multe motociclete care aveau țevile de evacuare neconforme. Cei care au fost prinși cu astfel de modificări au rămas fără plăcuțele de înmatriculare.
Polițiștii i-au verificat pe șoferi și dacă s-au urcat băuți la volan sau sub influența substanțelor interzise.
Polițiștii vor face controale în traficul din Capitală și în nopțile viitoare.

