Femeia lovită de un cablu al STB în Capitală a murit la spital

8 November 2025, 20:25 (actualizat 9 November 2025, 16:09)

Femeia lovită de un cablu al societății de transport din Capitală a murit în această seară. Vă avertizăm, sunt detalii și imagini cu impact emoțional!

Incidentul s-a petrecut joi într-o intersecție aglomerată din Bucureşti, unde se făceau lucrări la rețeaua de alimentare pentru tramvaie. Cablurile de susţinere erau lăsate mai jos și au fost agățate de un camion.

Firul rupt a lovit-o în plin pe femeia de 69 de ani care se deplasa pe șosea. Victima a fost resuscitată o oră pe asfalt. Și-a revenit, inima i s-a oprit din nou în drum spre Spitalul Pantelimon, a fost din nou resuscitată, dar a cedat azi.

Reprezentanţii STB susţin că luaseră toate măsurile de protecție în zonă, dar o anchetă va stabili cine a greșit.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite