O fată de 15 ani a murit după ce a căzut de pe un bloc din Sectorul 2 al Capitalei

17 May 2026, 14:07

Incident tragic în București noaptea trecută. Atenție, urmează informații și imagini cu impact emoțional. O față de 15 ani a căzut de pe un bloc din Sectorul 2 al Capitalei.

Potrivit unor surse judiciare, azi noapte, trei adolescenți s-au urcat pe un bloc că să facă fotografii, iar față de 15 ani ar fi alunecat. Decesul a fost declarat pe loc.

Vă reamintim, în caz de urgență apelați 112! La numărul 119 se pot semnala cazurile de abuz, neglijare, exploatare și orice altă formă de violență asupra copilului. Și tot în sprijinul copiilor și adolescenților care au nevoie de consiliere există și telefonul copilului 116 111.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite