Exportăm cereale, importăm alimente de bază. Cum își asigură România consumul

Cât adevăr este în ceea ce se spune despre România care ar trăi în importuri? Nu reuşim să mai producem nimic sau chiar producem mai mult ca înainte? Siguranţa alimentară a României, în cifre, nu e deloc uşoară.