Explozia unei butelii dintr-o locuință, surprinsă de o cameră de supraveghere. Un bărbat a fost rănit. Imagini cu impact emoțional
Un bărbat de 55 de ani din orașul gălățean Tg. Bujor a fost dus în stare gravă la spital, după ce în locuința sa a avut loc o explozie puternică. Imagini cu impact emoțional, surprinse de o cameră de supraveghere.
O acumulare de gaze de la o butelie a dus la o deflagrație puternică, când bărbatul a vrut să aprindă lumina.
Totul în jur s-a cutremurat, așa cum se vede pe imaginile de pe camera din zonă.
Imediat încăperea a luat foc, iar bărbatul s-a ales cu arsuri pe mâini și pe față.
La locul incidentului au ajuns imediat pompierii și medicii de la SMURD, care i-au acordat îngrijiri medicale și apoi l-au transportat la spital.
Incendiul, care a cuprins o suprafață de 50 de metri pătrați, a fost stins în scurt timp.

