Elevii din clasele I-IV și copiii din grădiniţe vor primi de la anul câte un borcan de miere pe lună
Autoritatea Sanitar Veterinara va verifica periodic mierea care va fi distribuită în școli și grădinițe.
În prezent copiii primesc la grădiniță și la școală lapte și corn.

