Echipa care a câștigat Cupa Campionilor Europeni la Sevilla, în 1986, decorată de președintele Nicușor Dan, la 40 de ani de la marea victorie

Președintele României, Nicușor Dan, îi decorează pe Anghel Iordănescu și pe fotbaliștii care au câștigat Cupa Campionilor Europeni la Sevilla, pe 7 mai 1986, la 40 de ani de la marea victorie.