După o avarie la conducta de apă, mai mulți suceveni și-au găsit mașinile blocate în gheață

12 January 2024, 13:03 (actualizat 12 January 2024, 13:58)

Incident neobişnuit într-un cartier din Suceava. Locatarii şi-au găsit maşinile blocate după o avarie la conducta de apă. Şoferii au încercat să-şi scoată vehiculele parcate din gheaţa formată peste noapte, dar n-au prea avut succes.

Mai multe autoturisme dintr-un cartier sucevean au rămas blocate, după ce o conductă s-a spart, iar apa vărsată a înghețat din cauza temperaturilor negative.

Gheața formată le-a făcut probleme și pietonilor.

Cristian Socaciu, reprezentant ACET Suceava: A fost o situație nefericită cu gerul ăsta într-adevăr. Așa e. Și a înghețat. Până nu se topește gheața…

Până când autoritățile vor găsi o soluție, sucevenii din zona trebuie să se descurce singuri.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă