Doi pui de urs au fost văzuți pe o alee, chiar în centrul comunei Baia de Fier din Gorj

24 April 2024, 21:13 (actualizat 25 April 2024, 08:08)

Imagini inedite, surprinse în comuna Baia de Fier din Gorj! Doi pui de urs au fost văzuți foarte aproape de locuințele oamenilor.

Ei au trecut, ziua, la amiază, pe o alee, chiar în centrul comunei. Imaginile au fost surprinse de o cameră de supraveghere. E cu atât mai surprinzător, cu cât animalele au trebuit să parcurgă un drum lung din zona împădurită, până în localitate.

Un sătean a sunat la 112 dar când au apărut jandarmii, cei doi pui fugiseră. Cazuri de acest gen au mai fost semnalate în zonă, dar este prima dată când sălbăticiunile se îndepărtează atât de mult de pădure.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite