Doi militanţi Hezbollah, ucişi în atacurile israeliene din Liban
Israelul a atacat ţinte Hezbollah şi Hamas din Liban.
Doi militanţi Hezbollah au fost ucişi, potrivit armatei israeliene, care, înaintea loviturilor aeriene a emis ordine de evacuare pentru patru sate din estul şi sudul Libanului.
Armata libaneză a început anul trecut procesul de dezarmare a grupărilor palestiniene, iar guvernul de la Beirut a declarat că, până la sfârșitul anului 2025, toate zonele apropiate de granița cu Israelul vor fi libere de prezența armată a Hezbollah.
O informare oficială pe această temă urmează să fie făcută în următoarele zile.

