Cutii poștale regale, cu ocazia sărbătorii naționale de 10 Mai
În preajma sărbătorii de 10 Mai, Poșta Română inaugurează 5 cutii poștale regale.
Acestea sunt plasate în mod simbolic la intrarea în Palatul Elisabeta din București, la Castelului Regal Săvârșin și pe Domeniul Regal Sinaia.
Poșta Română a realizat cutiile poștale regale într-un stil elegant distinctiv, având o culoare roșie emblematică. Au fost concepute pentru a îmbina funcționalitatea modernă cu un design clasic, adecvat amplasării în locații cu valoare istorică și culturală.

