Copii electrocutaţi după ce s-au jucat într-o gară, în Prahova. Unul dintre ei are arsuri pe 80% din corp

7 September 2024, 13:13 (actualizat 7 September 2024, 13:18)

Doi copii au ajuns la spital după ce s-au electrocutat în Gara Ghighiu din judeţul Prahova. Atenţie, urmează informaţii cu impact emoţional!

Cei doi făceau parte dintr-un grup mai mare de copii care se jucau în apropierea unui vagon aflat sub linia electrică. La un moment dat, cei doi s-au urcat pe vagon şi au fost electrocutaţi. Ambii au fost transportaţi la Spitalul Grigore Alexandrescu din Capitală.

Unul dintre ei, în vârstă de 13 ani a suferit arsuri de gradul 2 şi 3 pe 80% din suprafaţa corpului. Medicii spun că este în stare foarte gravă, la terapie intensivă.

Celălalt, în vârsta de 12 ani, are arsuri de gradul 2 pe 5% din suprafaţa corpului şi este în stare stabilă.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite