Primii care au așteptat schimbări au fost cei direct implicați, pe de-o parte, supraviețuitorii tragediei, pe de cealaltă parte, părinții tinerilor care au murit în urma incendiului din clubul Colectiv. Li s-au alăturat societatea civilă și cetățenii sătui de corupție, incompetență și minciună. Toți au sperat într-o resetare care să ajungă până în măduva societății și își dau seama că au fost naivi. Au trecut 10 ani. România nu are astăzi niciun centru pentru marii arși. Și încă nu i-a condamnat pe toți cei vinovați de tragedia din Clubul Colectiv.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed