Cluj-Napoca a intrat în atmosfera sărbătorilor de iarnă. S-a deschis Târgul de Crăciun și s-au aprins luminile festive
Cluj-Napoca a intrat aseară în atmosfera sărbătorilor de iarnă. S-a deschis Târgul de Crăciun și s-au aprins luminile festive. Căsuța Moșului, roata panoramică și cele peste 80 de concerte sunt doar câteva dintre atracții.
Bradul spectaculos, căsuța lui Moș Crăciun, unde zilnic au loc activități pentru cei mici, roata panoramică si spectacolele de lumini care au loc în fiecare seară sub cupola din Piața Unirii au atras vizitatorii chiar din prima seară.
Zeci de căsuțe cu bunătăți si produse tradiționale îi așteaptă pe toți cei care vor să viziteze târgul. Iar concertele vor anima centrul orasului în fiecare seară până pe 1 ianuarie. Primii care au urcat pe scenă au fost Paula Rad și trupa Bosquito.
Primele târguri de Craciun din acest sezon s-au deschis la Craiova si Sibiu în urmă cu o săptămână. Iar de weekendul viitor se va aprinde iluminatul festiv și în alte orașe mari din țară, printre care București, Timișoara, Iași și Brașov.

