Ciolacu: Din acest moment, guvernul și premierul vor folosi un singur brand – Dacia
Premierul Marcel Ciolacu a anunțat miercuri în timpul unei vizite la Uzina auto de la Mioveni că executivul va folosi un singur tip de autoturism – Dacia.
”Din acest moment, guvernul și premierul vor folosi un singur brand: Dacia. Brandul guvernului României trebuie să fie principalul producător de autoturisme. Mașina mea va fi Dacia Duster. Cred că așa e corect în orice stat și orice economie. Cum în Franța mașina autorităților e Renault, în România mașina guvernului va fi Duster”, a spus Ciolacu.
Ciolacu a mai spus că toată concepția noului model Duster lansat de Dacia, de la design la inginerie, e realizată în România.
”Din acest moment, guvernul și premierul vor folosi un singur brand: Dacia. Brandul guvernului României trebuie să fie principalul producător de autoturisme. Mașina mea va fi Dacia Duster. Cred că așa e corect în orice stat și orice economie. Cum în Franța mașina autorităților e Renault, în România mașina guvernului va fi Duster”, a spus Ciolacu.
Ciolacu a mai spus că toată concepția noului model Duster lansat de Dacia, de la design la inginerie, e realizată în România.
“Am avut o mare plăcere să aflu că tot designul, toată concepţia, de la tot sistemul electronic sunt toate creaţia unor români” a spus premierul.

