Cei doi fraţi care transportau migranţi ucraineni cu motocicleta, arestaţi pentru 30 de zile

9 November 2025, 11:39

Cei doi fraţi din comuna Poienile de sub Munte implicaţi în transportul migranţilor ucraineni cu motocicleta au fost arestaţi preventiv pentru 30 de zile, a informat, duminică, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră (ITPF) Sighetu Marmaţiei, Iulia Stan.

“În continuarea cercetărilor efectuate în cazul percheziţiilor de ieri din Poienile de sub Munte, în care doi fraţi au fost reţinuţi pentru trafic de migranţi, azi, 9.11.2025, la propunerea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Maramureş, judecătorul de drepturi şi libertăţi din cadrul Tribunalului Maramureş a dispus emiterea a două mandate de arestare preventivă pentru 30 de zile pe numele celor doi tineri de 24, respectiv 25 de ani, sub acuzaţia de trafic de migranţi”, a spus Iulia Stan.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite