Cadavrul unei femei, cu vizibile urme de violență, a fost găsit lângă linia de tren care traversează Bacăul
Descoperire macabră în municipiul Bacău. Cadavrul unei femei a fost găsit lângă linia de tren ce traversează orașul, cu vizibile urme de violență. Atenție, urmează imagini și informații care vă pot afecta emoțional! Ancheta pentru stabilirea cauzelor morții este în plină desfășurare. Investigatorii au mai multe piste, dar așteaptă și rezultatul necropsiei, pentru a stabili mai întâi cauza morții femeii.
Descoperirea macabră a fost făcută vineri dimineață, de doi tineri care treceau prin zonă. Mergeau la cumpărături și au vrut să scurteze drumul, așa că au luat-o prin apropierea căii ferate, unde au dat peste trupul femeii.
Locul în care a fost găsit cadavrul este în cartierul Narcisa, la aproximativ 100 de metri de blocurile de locuințe.
Zona este intens frecventată de oamenii fără adăpost și de ani de zile a devenit un loc în care se aruncă gunoaie de tot felul.
Iulian Cazacu, corespondent TVR: Cadavrul femeii a fost găsit în apropiere de șinele de cale ferată. Ea a fost identificată de către polițiști, care au acum mai multe ipoteze de lucru în legătură cu cauzele decesului.
Polițiștii au verificat fiecare metru din apropierea zonei în care a fost găsit cadavrul, pentru a fi siguri că nu pierd nicio probă importantă pentru rezolvarea cazului. Anchetatorii așteaptă și rezultatele necropsiei, pentru a stabili mai întâi cauzele morții femeii.

