Berăria H, închisă de ANPC, imediat după concertul Gipsy Kings

28 February 2025, 19:17

Inspectorii ANPC închid celebra berărie din Parcul Herăstrău. Lacătul se va pune la miezul nopţii, imediat după ce se încheie concertul “Gipsy Kings”.

Pe durata show-ului, un comisar ANPC va supraveghea atent modul în care mâncarea este gătită şi servită oaspeţilor.

Autoritatea a decis să verifice berăria în urmă unei sesizări. Și s-au descoperit multe probleme, de la prezenţa gândacilor, până la mâncare expirată şi mobilier deteriorat, în special scaune şi mese destinate clienţilor.

Berăria din Sectorul 1 va rămâne închisă până când toate problemele vor fi remediate, transmit comisarii de la protecția consumatorilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite