Bărbat accidentat mortal pe trecerea de pietoni, în Timișoara. Șoferița nu l-a văzut

9 July 2024, 18:45 (actualizat 9 July 2024, 18:48)

Accident mortal produs la o trecere de pietoni din Timișoara. Sunt imagini și informații care va pot afecta emoțional. Un bărbat în vârstă de 63 de ani a fost lovit de o șoferița neatentă, chiar când voia să traverseze. Femeia, cu ochii doar la alte mașini, pus și simplu, nu l-a văzut deși voia să treacă prin fața ei. Accidentul a fost surprins de camerele de supraveghere din zona.

O oră au încercat medicii să-l resusciteze pe bărbatul lovit. La final au declarat decesul. Femeia care a produs accidentul are acum dosar penal pentru ucidere din culpă.

Puțin înainte de ora 12, o șoferița care circulă pe o stradă din Timișoara a ajuns într-o intersecție, unde avea să se întâmple tragicul accident. Femeia s-a asigurat să nu vină mașini de pe strada principala, dar nu a văzut un bărbat care voia să traverseze chiar prin față mașinii.

Martorii au sunat imediat la 112, iar polițiștii veniți la fața locului au refăcut filmul celor întâmplate.

Aurora Piperea, purtător de cuvânt, IPJ Timiș: O femeie de 47 de ani a condus un autoturism pe strada Jean Monet din Timișoara, dinspre Gavril Muzicescu, iar la intersecție cu stradă Mureș a surprins și accidentat un bărbat în vârstă de 63 de ani, care traversa stradă regulamentar pe trecerea de pietoni.

O ambulanță a ajuns de urgență la locul accidentului. Medicii au încercat mai bine de o oră să-l resusciteze pe bărbatul lovit. Manevrele au fost, însă, în zadar.

Șoferița care a provocat accidentul are acum dosar penal pentru ucidere din culpă.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă