Bacteria ucigașă a fost găsită în scurgerea unei chiuvete din secția de Terapie a spitalului din Iași – surse
Noi informații în cazul infectărilor de la spitalul Sfânta Maria din Iași, care au dus la moartea a șapte copii.
Potrivit unor surse TVR, bacteria ucigașă a fost găsită în scurgerea unei chiuvete din secția de Terapie a spitalului.
Se pare că este vorba de chiuvetă în care personalul medical își spală mâinile.
Nouă copii internați în spital au fost infectați, iar până acum nu s-a știut sursa infectării. La spitalul Sfânta Maria a fost trimis Corpul de control al ministrului sănătății pentru verificări.

