Șeful Departamentului pentru Situații de Urgență a făcut clarificări în privința mesajului RO-Alert emis la ora 4:20 miercuri dimineața, în contextul codului roșu de ninsori abundente și viscol. Raed Arafat a declarat că ora la care a fost transmis mesajul ”era una limită, în care o parte dintre locuitori plecau sau se pregăteau să plece la muncă”, iar alertele sunt transmise pentru ”protejarea celor care sunt sau pot fi expuși riscurilor”.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed