Apartamente în flăcări la început de an nou
Pentru că fumul era foarte gros locatarii au ieşit singuri ori au fost evacuaţi de echipele de interventie. Două persoane, între care şi proprietara apartamentului, în vârstă de 73 de ani, au fost transportate la spital de un echipaj SMURD pentru că au suferit o uşoară intoxicaţie cu monoxid de carbon. Potrivit primelor cercetări, cauza incendiului ar fi fost un scurtcircuit la niște siguranțe improvizate.

