ANPC se delimitează total de punctele de vedere ale unor actuali şi foşti angajaţi cu privire la organizarea/reorganizarea instituţiei

ANPC - Autoritatea Nationala pentru Protectia Consumatorilor. Sursa foto: Facebook/ANPC
14 ianuarie 2026, 14:26 (actualizat 14 ianuarie 2026, 14:27)

Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor se delimitează total de punctele de vedere ale unor actuali şi foşti angajaţi cu privire la modul de organizare/reorganizare a instituţiei, după ce directorul general al Autorităţii, Paul Anghel, a criticat, pe pagina sa de Facebook, intenţia autorităţilor de restructurare a instituţiei.

„În contextul ultimelor apariţii în spaţiul public ale unor informaţii venite din partea actualilor sau foştilor angajaţi ai ANPC, cu privire la activitatea, modul de organizare/reorganizare şi funcţionarea Autorităţii, precizăm că ANPC se delimitează total de aceste puncte de vedere. Totodată, menţionăm că toate informaţiile care privesc activităţile ANPC se comunică doar prin intermediul Compartimentului Relaţii cu Publicul, Comunicare şi Mass-Media, aflat în coordonarea directă a Preşedintelui ANPC, şi care reprezintă poziţia oficială a Autorităţii. Pe această cale, transmitem tuturor celor care doresc, conform prevederilor legale, să aibă acces la informaţii oficiale privind activitatea desfăşurată de ANPC, să urmărească comunicatele Autorităţii, publicate pe site-ul oficial, în secţiunea „Comunicate de presă” sau accesând link-ul: https://anpc.ro/category/comunicate-de-presa/”, se arată într-un comunicat ANPC semnat de preşedintele instituţiei, Ionel- Cristinel Obretin.

În conformitate cu prevederile HG 700 din 2012 privind organizarea şi funcţionarea Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, instituţia se află în subordinea Guvernului României şi în coordonarea ministrului Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului şi Turismului.

Miercuri dimineaţa, Paul Anghel a scris, pe pagina sa de Facebook, că o eventuală reducere a personalului Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor (ANPC) va însemna mai puţine controale, mai puţine reclamaţii soluţionate şi, inevitabil, mai multă marfă neconformă pe piaţă, iar pe termen mediu şi lung costurile vor fi decontate de cei care astăzi slăbesc o instituţie-cheie a statului.

Vicepremierul Oana Gheorghiu, la TVR INFO. Când începe reforma companiilor de stat. Ce plan are guvernul cu CFR și Tarom

Agenția de monitorizare a companiilor de stat este în plin proces de evaluare a primelor unități, pentru a stabili dacă pot fi salvate sau nu. Este vorba despre 22 de companii, în principal din Energie și Transporturi, cărora li se analizează performanța și utilitatea. Anunțul a fost făcut la emisiunea Culoarele Puterii de la TVR Info de vicepremierul Oana Gheorghiu, care are în zona de atribuții reforma companiilor de stat.

„ANPC este o structură esenţială a statului român, cu un rol direct în protejarea vieţii, sănătăţii şi intereselor economice ale consumatorilor români şi europeni. Această instituţie nu are misiunea de a proteja interesele operatorilor economici, ci pe cele ale cetăţeanului. Tocmai de aceea, de-a lungul anilor, ANPC a deranjat – şi era firesc să o facă. Există mii de exemple în care controalele şi sancţiunile au vizat practici ilegale, produse neconforme sau servicii care puneau în pericol consumatorul (…) Declaraţia potrivită căreia „este pregătită reorganizarea cancelariei ANPC, unde personalul poate fi redus fără probleme” ridică semne serioase de întrebare. A reduce sporurile tuturor sau a diminua personalul „acolo unde avem prea mulţi angajaţi” este o abordare simplistă şi periculoasă atunci când vorbim despre ANPC (…)”, susţinea Anghel, într-o postare publicată, miercuri, pe pagina sa de Facebook.

Potrivit sursei citate, la ora actuală, ANPC funcţionează cu puţin peste 300 de comisari la nivel naţional, pentru toate cele 42 de judeţe, care soluţionează sute de mii de reclamaţii anual şi supraveghează o piaţă uriaşă de produse şi servicii.

Anghel a adus în prim-plan cifre din activitatea ANPC pe anul 2024, până la finalizarea raportului pentru anul 2025. Astfel, în anul 2024, au fost înregistrate şi soluţionate 97.251 de reclamaţii, iar valoarea totală a amenzilor aplicate a fost de 370,85 milioane de lei, echivalentul a 988.924 de lei amendă aplicată pe fiecare comisar.

De asemenea, valoarea totală a produselor neconforme oprite de la comercializare s-a ridicat la suma de 34,86 milioane de lei.

„Reducerea personalului înseamnă mai puţine controale, mai puţine reclamaţii soluţionate şi, inevitabil, mai multă marfă neconformă pe piaţă. Iar lipsa transparenţei nu face decât să accentueze această vulnerabilitate. Dacă aceasta este direcţia asumată, atunci ea trebuie spusă deschis şi asumată „bărbăteşte”, nu mascată sub discursul reorganizării administrative. Poate că, pe termen scurt, anumite interese vor prima în faţa interesului consumatorului. Dar pe termen mediu şi lung, costurile sociale, economice şi de încredere publică vor fi decontate de cei care astăzi slăbesc o instituţie-cheie a statului. O Românie în care protecţia consumatorului este redusă şi lipsită de transparenţă nu este o Românie mai eficientă, ci una mai vulnerabilă”, a subliniat Paul Anghel.

Bolojan: România cheltuie anual cu 25% mai mult decât își permite. Plătim dobânzi de 12 miliarde de euro în fiecare an

Ilie Bolojan a vorbit în exclusivitate la TVR 1 despre pachetul 3 de măsuri și reducerile de cheltuieli în administrație. Premierul a afirmat că România are nevoie de mai mulți oameni care lucrează în economia reală. Șeful Guvernului a fost invitatul Ramonei Avramescu, într-o ediție specială transmisă la TVR 1, TVR Moldova și TVR Internațional.

Premierul Ilie Bolojan a declarat marţi, la TVR 1, că la Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor şi la Cancelarie personalul poate fi redus, conform analizelor realizate.

„În domeniul Educaţiei, acolo unde s-a făcut deja acest efort, nu se mai justifică să mai faci încă o reducere. La Senatul României, unde s-a făcut o reducere de personal anul trecut în februarie, nu se mai justifică să faci încă o reducere. (…) Este pregătită reorganizarea Cancelariei, a Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, unde din analizele care s-au făcut, personalul poate fi redus fără niciun fel de probleme”, a spus oficialul.

Totodată, acesta a menţionat că, în cursul săptămânii următoare, vor fi convenite aspectele tehnice privind modul în care va fi aplicată reducerea cheltuielilor la fiecare instituţie. 

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite