Anchetatorii au reluat vizionarea camerelor de supraveghere în cazul doctoriței ucise la Brăila, în propriul cabinet

19 July 2024, 21:03 (actualizat 19 July 2024, 21:07)

Criminalul stomatoloagei ucise chiar în cabinetul medical nu a fost încă prins, la trei zile de la comiterea violenţelor. Deocamdată nu există niciun suspect, iar anchetatorii caută încă dovezi. Atentie, sunt detalii cu impact emoțional!

Anchetatorii au reluat vizionarea camerelor de supraveghere din zonă. Nu au nicio pistă care să ducă către autorul crimei. În cabinet nu existau astfel de camere, iar medicul lucra numai cu ușa închisă.

Au fost audiați toți vecinii. Ipoteza jafului a fost exclusă, din cabinet nu lipsește nimic, în afară de telefonul mobil al victimei.

Vor fi audiate și rudele din Republica Moldova, de unde era originară doctorița.

Procurorii au deschis un dosar penal pentru omor.

Medicul nu a făcut niciodată o plângere la Poliţie. În schimb, soţul ei a reclamat în urmă cu câţiva ani că în curtea lor ar fi intrat câţiva indivizi şi ar fi furat lemne.

În urmă cu trei seri, femeia stomatolog a fost ucisă în propriul cabinet medical.

Trupul ar fi fost descoperit de femeia de serviciu. Fusese trimisă de soţul medicului sa vadă de ce întârzie să ajungă acasă. De altfel, bărbatul a fost audiat mai multe ore de procurori. El a fost cel care a anunțat Poliția, prin 112.

Doctorița intenţiona să-şi cumpere un pistol, după ce urmase cursuri de tragere în poligon.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite