Anchetă complexă în cazul accidentului din Timiș. Șoferul care a provocat tragedia conducea drogat și băut. Cei 7 suporteri greci morți, repatriați

Șoferul microbuzului care a provocat tragicul accident din județul Timiș consumase alcool, dar și droguri, confirmă oficial procurorii. Ancheta continuă, iar doi dintre supraviețuitorii greci au fost externați și au plecat acasă cu un avion militar, de pe aeroportul din Timișoara. Al treilea nu poate fi, deocamdată, transportat. Între timp, se pregătește repatrierea trupurilor celor șapte greci care au murit în accident.