AIE avertizează: unele țări ar putea raționaliza combustibilul. Bolojan: „În România nu se pune problema unei penurii”

Agenția Internațională a Energiei avertizează că, în această lună, mai multe țări ar putea fi nevoite să raționalizeze combustibilul, în condițiile în care transporturile de petrol, gaze naturale lichefiate și alte produse energetice din Orientul Mijlociu nu mai ajung în porturi.